Návrat na hlavní stranu

KUNOVSKÉ LÉTO 2002

19. až 23. června 2002 - Kunovice
Ve dnech 19. až 23. června 2002 pořádají Občanské sdružení Kunovjan a Město Kunovice ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR, Ministerstvem kultury ČR, Městy Uherské Hradiště a Staré Město, Krajským úřadem Zlín a s Programy PHARE a Obnovy venkova IX. ročník Dětského folklorního festivalu s mezinárodní účastí KUNOVSKÉ LÉTO. Záštitu nad touto akcí převzal ministr bez portfeje a vedoucí Úřadu vlády ČR Karel Březina.
Na festivalu se představí dětské folklorní soubory a dětské lidové muziky ze Slovácka, Valašska, Čech, Slovenska, Polska, Itálie, Belgie a Portugalska.
Bohatý program festivalu se neomezí jen na Kunovice. Již ve středu 19. června 2002 večer vystoupí zahraniční hosté festivalu také v Luhačovicích a Uherském Brodě. Čtvrteční výchovné koncerty, slavnostní průvod souborů a večerní propagační vystoupení se uskuteční v Uherském Hradišti.. V pátek se výchovné koncerty přestěhují do Starého Města a Vlčnova. Těžiště festivalových pořadů připadá na sobotu 22. a neděli 23. června 2002 a odehraje se převážně v kunovském přírodním areálu.
Hostitelé však připravili pro účastnické soubory i bohatý doprovodný program. Patří mezi ně taneční dílny, návštěva Slováckého muzea, hradu Buchlov a zámku Buchlovice, sportovní zápolení v krytém bazénu v Uherském Hradišti a sportovní hale v Kunovicích, v pátek večer pak i koncert profesionální kapely FLERET a dětí v kunovském přírodním areálu, a v neděli dopoledne též koncert duchovní písně v kunovském chrámu Páně. Nebude chybět ani ohňostroj (sobota ve 22:00 hod.) a zábavy, a to nejen s cimbálovou muzikou a lidovým tancem, ale i country kapelou a dětskou rockovou kapelou, včetně moderních tanců.
Návštěvníky festivalu bude jistě zajímat mezinárodní řezbářská dílna v přírodním areálu v Kunovicích Do dřeva řezané, která bude probíhat po celou dobu festivalu.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 28.05.2002 v 18:55 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm