Návrat na hlavní stranu

Kurz lidových tanců počtvrté

Ve dnech 24. - 29. září 2007 se v Kunovicích uskuteční již čtvrtý ročník kurzu lidových tanců.
Ve dnech 24. - 29. září se v Kunovicích uskuteční již čtvrtý ročník kurzu lidových tanců. Město Kunovice jej pořádá ve spolupráci s folklorním souborem Handrlák, o. s., a vedoucími dětských folklorních souborů z Kunovic pro milovníky folklóru starší patnácti let. Přihlásit se mohou i jednotlivci, kterým budou k dispozici asistenti z řad členů folklorních souborů, aby pomohli s výukou a přispěli k rychlejšímu pochopení jednotlivých kroků.
"Kurzy lidových tanců pořádané v rámci Školy lidových tanců jsou od svého vzniku určeny všem, kdo mají k lidové kultuře pozitivní vztah a nemají se kde naučit základům tanečního projevu ve vazbě folklorní prvky. V tomto případě nám skutečně nejde o výchovu dalších členů folklorních souborů, ale o to, aby si každý, kdo přijde k cimbálu mohl zatancovat a nemusel rozpačitě přešlapovat z nohy na nohu a trochu závistivě se dívat na ty, kteří "to" umí", říká autorka projektu, místostarostka města Kunovice Ivana Majíčková a přidává pozvánku: "Všechno, co se naučíte můžete hned zužitkovat při kunovských hodech, které se konají od 28. do 30. září!"
Kunovické hody s právem - plakát v PDF
Kunovické hody s právem - program v PDF
V pondělí povede výuku tanců z Uherskohradišťska zkušený lektor Miloš Plachý, v úterý budou na pořadu tance z Uherskobrodska a vyučovat je bude vedoucí souboru Handrlák Jiří Lůčný. Horňácké sedlácké přijede učit Horňák Jiří Šácha a čtvrteční výuka čardáše bude jako obvykle patřit manželům Romaně a Liborovi Habartovým. V pátek pak budou mít jedinečnou příležitost především děvčata a dámy - vyučovat se budou karičky a lektorkami budou členky slovenského souboru Kapušančan z Kapušan, ale na své si přijdou i muži, protože se budou vyučovat i párové tance ze Šariše. Doprovázet bude cimbálová muzika Hora.
Odhoďte zábrany a přijďte do kulturního zařízení Pálenice. Začínáme vždy v 18.00 hodin.

Ivana Majíčková
Město Kunovice
ivana.majickova@mesto-kunovice.cz

DALŠÍ INFORMACE: Handrlák, folklorní soubor písní a tanců

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 11.09.2007 v 22:59 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm